Tanie ulotki

Przy ulotkach najważniejsza jest cena. I nie ma co się strasznie rozwodzić. Ulotki to produkt prosty, łatwo dostępny, mało finezyjny ale bardzo potrzebny. Na czym zatem warto oszczędzać? I jak to zrobić?

Tanie ulotki są offsetowe

Druk offsetowy to zdecydowanie najtańszy sposób na wydrukowanie większej ilości jednakowych ulotek przy zachowaniu najwyższej jakości. Najlepiej skorzystać tu z usług drukarni internetowej.

Bez obaw, drukarnie internetowe to zupełnie normalne drukarnie, które opanowały do perfekcji cięcie kosztów. Główna różnica między nimi a „stacjonranymi” polega na tym, że nie drukują od razu Twojego zamówienia, ale odczekują najpierw jakiś czas (od kilku godzin do kilku dni) by zebrać kilku klientów, którzy potrzebują tego samego nakładu (np.: 1000 szt.) i papieru (np.: kreda mat 170g). Gdy już ich znajdą, tworzą wspólny arkusz drukarski, na którym umieszczają wszystkie zlecenia, drukują je razem, a następnie rozcinają na prace dla poszczególnych klientów. Dzięki temu zabiegowi, wszystkie koszty przygotowania do druku czy obsługi zlecenia, rozkładają się na kliku klientów a cena maleje.

Drukarnie internetowe mają jednak kilka ograniczeń.

  • Po pierwsze dostępne są jedynie standardowe formaty i gramatury papierów. Gdyby tak nie było, to zebranie dajmy na to piętnastu klientów, którzy potrzebują dokładnie 300 ulotek i to w dodatku na jakimś egzotycznym papierze, mogłoby trwać wieki, a czas realizacji wydłużyłby nadmiernie. Ofertę tanich ulotek w drukarni internetowej możesz sprawdzić tu: tanie ulotki offsetowe
  • Drugim ograniczeniem jest skala kolorystyczna. Z podobnych względów co papier, drukarnie internetowe ograniczają też drukowane kolory do skali CMYK czyli do podstawowej skali drukarskiej. Jeśli więc musisz koniecznie mieć na ulotkach kolor PANTONE, to będziesz musiał skorzystać z usług normalnej drukarni, lub złożyć w swojej ulubionej internetowej zlecenie niesystemowe. Zlecenia niesystemowe to po prostu zamówienia realizowane w trybie indywidualnym czyli tak samo jak w zwykłej drukarni. Musisz się wtedy jednak liczyć z radykalnie wyższą ceną, bo wszelkie koszty przygotowani wydruku będziesz musiał ponieść samodzielnie.
  • Ostatnim ograniczeniem są tak zwane uszlachetnienia oraz inna obróbka introligatorska. Z tych samych powodów co kolorystykę, papier czy nakład, również usługi introligatorskie należało ustandaryzować i ograniczyć je do tych najpopularniejszych tak aby dało się w przewidywalnym czasie zebrać odpowiednią ilość klientów potrzebną do zapełnienia arkusza drukarskiego. Z tego powodu uszlachetnienia zazwyczaj ograniczone są do rożnorakiego składania ulotek. Ofertę ulotek składanych (tzw. folderów) znaleźć możesz tu: tanie ulotki składane. Wielu kilientów potrzebuje jednak nieco bardziej ekskluzywnych wydruków. Dlatego stworzyliśmy serię „LUX”, gdzie dla składanych ulotek oprócz foliowania można wybrać również wybiórczy lakier UV, który nadaje wydrukom bardziej ekskluzywny charakter. Seria LUX dostępna jest tu: tanie ulotki z lakierem wybiórczym UV

Ogólny kontakt:

+48 71 322 20 34

biuro@drukarniadpi.pl

Oceń ten produkt:

Tanie ulotki 2.44/5 głosy: 9