Niezwykła aranżacja. Wrocławska kawiarnia cała w fototapetach.

Kawiarnia w centrum Wrocławia cała lateksowych fototapetach

Czy wiecie, że we Wrocławiu działa kawiarnia calusieńka „wydrukowana” w technologii HP Latex? Mowa tu o Africa Coffee and Tea House mieszczącej się przy ul. Kotlarskiej 32. Lokal urządzono inspirując się restauracją „Mun Me Pee” w Bangkoku i tak jak i w Tajlandii, „akcję” przeprowadziła firma Hewlett Packard aby pokazać możliwości opracowanej przez siebie technologii druku lateksowego. Aranżację, która trafiła do realizacji, wybrano spośród prac studentów wrocławskiej ASP dla których zorganizowany został konkurs. Jego zwyciężczynią została Aleksandra Malczewska, której serdecznie gratulujemy, a prace w postaci wykonanej aranżacji, prezentujemy w niniejszym wpisie.

Wydrukować można nie tylko tapety

Druk lateksowy to, wbrew panującej opinii, nie tylko fototapety. Choć są one zdecydowanie najpopularniejszym produktem tej technologii, to jak pokazuje wrocławska aranżacja, nie jedynym. W kawiarni można znaleźć oprócz oczywistych fototapet lateksowych, również wydruki na folii samoprzylepnej (użyte do ozdobienia blatów stołów i krzeseł), wydruki na tekstyliach (poduszki i pokrowce na taborety) czy wydruki do podświetleń (klosze do lamp).

Trwałość, jakość, ekologia

Oprócz wszechstronnego zastosowania technologii lateksowej do produkcji dekoracji do wnętrz, wrocławska kawiarnia to również demonstracja jakości, ekologii i trwałości lateksowych wydruków. Eksploatowane w intensywnych warunkach, codziennie pocierane, dotykane, gniecione i prane wydruki przechodzą nie tylko surowy test na trwałość i jakość. By być stosowane w lokalu gastronomicznym, elementy wystroju muszą spełnić surowe normy w zakresie niskiej toksyczności oraz emisji lotnych związków organicznych do atmosfery. Zapraszamy zatem wszystkich do odwiedzin w Africa Coffee and Tea House.